257 צפיות
האם קבלת מערכת הפעלה ללא מדבקת הרישיון תגרום לכך שלא אוכל לבצע אימות או שמבחינה זו זה לא משנה?

0 הצבעות
חגי שלום!
רכשתי מחשב נייד חדש שעדיין לא קבלתי עם מערכת הפעלה.
נאמר לי שמע' ההפעלה חוקית וכי אקבל את הדיסק שלה עם קוד מפתח המוצר, אך ללא מדבקת הרישיון, בתואנה שהרישיון עולה כמה מאות שקלים ושהוא רלוונטי יותר לבעלי עסק ולאדם פרטי כמוני זה לא אמור לשנות.
אין לי בעיה אם זה שלא אקבל את המדבקה, אך בתנאי שלא יהיו לי בעיות שקורות כשתכנה מזוייפת ונדרשים להזין את קוד מפתח המוצר כדי לבצע הפעלה לצורך אימות (כשהתכנה מזוייפת לא מופיע קוד מפתח המוצר או שיש קוד לא תואם).
וזו שאלתי אליך: האם מהבחינה הזו זה משנה או לא? (אם למרות שאין מדבקה קוד מפתח המוצר הוא מקורי ותואם למחשב אז אין לי כל בעיה וזה באמת לא משנה לי לגבי המדבקה).
שאלות נוספות: האם לאחר שהותקנה לי במחשב החדש מערכת ההפעלה אדרש פעם בכמה זמן לבצע הפעלה לצורך אימות? ובמידה וכן האם אפשר להשתמש בקוד מפתח המוצר יותר מפעם אחת, כלומר, גם אחרי שכבר נעשה בו שימוש לצורך התקנה ראשונית? ואם כן אז קיימת בכלל הגבלה?
אודה לך אם תשיב לי על שאלותיי במהירות האפשרית כדי שאוכל לבטל את הקנייה מבעוד מועד במידה ואכן אבין כי הדברים שהוסברו לי לא היו נכונים או מדוייקים וכי ייגרמו לי בהמשך בעיות במע' ההפעלה.
תודה איציק
נשאל: izik1607 29.01.13
נערך על ידי 29.01.13 ninecomp

תשובה אחת

0 הצבעות
 
התשובה הטובה ביותר
היי איציק.
הרישיון זה המדבקה. אם אין לך את המדבקה פיזית ביד, אין לך רישיון חוקי.
ייתכן והאדם שהתקין לך את המערכת פרץ אותה בצורה טובה שלא תקפיץ לך הודעות אימות בעתיד אך אם יגיעו אליך לביקורת, המערכת שלך לא חוקית.
רישיון למערכת הפעלה ווינדוס 7 עולה 400 ש"ח.
90 אחוז מהניידים (נכון לשנת 2013 אפשר לומר כולם) מגיעים עם מדבקה. סביר להניח שהאדם ממנו רכשת את המחשב הוציא את המדבקה בכדי שיוכל למכור אותה ללקוח אחר שלו.
בהצלחה חגי
נענה: ninecomp 29.01.13
selected 16.02.13 ninecomp
היי חגי!
תודה לך על תשובתך המהירה והמקצועית, כל טוב!

שאלות נוספות הקשורות לשאלה זו:

...
Login Facebook Login