ה- Mac OS X Mountain Lion של Apple נלחם ב- Windows 8 כשאשר שתי מערכות ההפעלה מהמרות על הפיצ'רים הניידים שלהן!

lion vs windows

lion vs windows 8

מיקרוסופט ו-Apple פיתחו גרסאות חדשות של מערכות ההפעלה שלהן. ההשקה הייתה במרחק חודשים ספורים אחת מהשנייה. למרות ש-Windows ממשיכה לשלוט בשוק מערכות ההפעלה הנפוצות (מחשבי פיסי ביתיים), העלייה של הניידות במחשב (תודות להצלחה של Apple עם ה-iPad וה-iPhone, מאיימת להחליף את מחשבי ה-PC כמרכז החיים הממוחשב של כולנו.

מיקרוסופט בונה על Windows 8 במאבק מול אפל

הטרנד השפיע על מיקרוסופט בגדול. מסך הפתיחה של ה- Windows 8 מציג אייקונים מרובעים, גדולים וצבעוניים המקושרים לאפליקציות מגע. מיקרוסופט מייעדת את מערכת ההפעלה גם ל-PC הרגיל וגם לטבלטים. המערכת מגיעה עם חנות אפליקציות והמון פיצ'רים נסתרים קטנים לאופטימיזציית חיי סוללה ותקשורת אלחוטית.

הטבלטים של Windows 8 יתמודדו עם תחרות מגוונות של חברת אפל הכוללת את ה- iPad ומגוון רחב של מכשירים שמריצים את ה-Google Android. חלק מאסטרטגיית ההתמודדות של מיקרוסופט עם האיוםהזה נשענת על הדגש של ה-Windows 8 כפלטפורמה פרודוקטיבית מושלמת, אפילו על מסך מגע קטן יותר.

בבלוג Building Windows 8 המתאר את Windows על ארכיטקטורת ARM המניעה רבים מהטבלטים בשוק היום, מיקרוסופט משתמשת בראשי התיבות WOA עבור שולחן העבודה החדש שלה. סטיבן סינופסקי, נשיא חטיבת Windows ו- Live Windows מרמז שהגרסה החדשה של Office תסופק כחלק אינטגרלי מחווית ה-Windows: "שולחן העבודה של WOA, כוללת גרסאות שולחן עבודה חדשות של  Microsoft Word, Excel PowerPoint ו- OneNote תחת שם הקוד "אופיס 15". WOA תהיה מוצר ללא פשרות עבור אנשים שרוצים את היתרונות המלאים של היעילות המוכרת של ה-Office".

כל זאת בנוסף לסביבת אפליקציות עשירה. במהלך החודשים האחרונים, מנהלי מיקרוסופט עודדו מפתחי צד ג' ליצור אפליקציות ל-Windows 8. החברה תדגיש אף יותר את עמוד השדרה הנייד של המערכת החדשה (וכמעט בוודאות) תציג את הקדימון לצרכן (שם יפה לגרסת בטא) בקונגרס המובייל העולמי השנה, בברצלונה.

אפל חזקה באפליקציות ניידות ומשפת את מערכת ההפעלה OS X

אפל חזקה באפליקציות ניידות

אפל חזקה באפליקציות ניידות

באופן דומה, Mountain Lion  (מערכת אפל), הגרסה הבאה של ה-MAC OS X של Apple, לוקחת רמזים ממערכות הפעלה ניידות – במקרה הזה, על ידי שילוב של מספר פיצ'רים שהופיעו לראשונה ב- iOS . אלו כוללים את ה- iCloud שמסנכרן מידע משתמש (כולל אימייל, לוחות שנה, אנשי קשר ומסמכים) בין מכשירים דרך הענן, ופיצ'ר הודעות חדש שמאפשר למשתמשי MAC לשלוח מספר בלתי מוגבל של הודעות למכשירי iOS.

עם Apple, אבולוצית כיוון לניידות מרגישה אורגנית ממש. מזה זמן מה, היא מגדירה את עצמה כחברת "ניידות בראש". הגרסה הנוכחית של התוכנה שלה Lion , משלבת חנות אפליקציות שנגזרה בבירור מזו הקיימת עבור iOS.

Windows ממשיכה להחזיק בחלק נכבד משוק מערכות ההפעלה הרגילות, מצב שלא סביר להשתנות בזמן הקרוב. השאלה הגדולה היא האם האימוץ של פרדיגמת המובייל על ידי Windows 8 יאפשר לה להילחם בכוחות שווים נגד Apple בשוק הטבלטים.

כמו שאומרים, נחיה ונראה, אך בהתבסס על הפיצ'רים החדשים ב-Mountain Lion נראה גם כי Apple לא מוכנה לתת למייקרוסופט להכתיב לחלוטין את האבולוציה של מערכות ההפעלה על  מחשבי ה-PC.

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת

אודות חגי לוי

חגי לוי - מיסד אתר 9Comp. בלוגר הכותב מדריכים, חדשות באתר. טכנאי למחשבי מקינטוש ופיסי. שירות בתשלום - פרטי ההתקשרות נמצאים בסמל הקטן של "הבית" (סוף החתימה) או בתפריט העליון "שירותים בתשלום".

8 תגובות

 1. XjlBed83ZQYVPF6

  אני חסיד של מקינטוש :) לא מסוגל לעבוד על פיסיי

  • מכיר את זה :) יש לי הרבה לקוחות שחושבים כמוך.
   למקינטוש יש את הקסם האישי שלו..אין אפשר להתעלם מזה.

 2. XjlBed83ZQYVPF6

  לא מסכים איתכם…אני על וינדואס 15 שנה וזו מערכת טובה כשיודעים לעבוד עליה!

 3. XjlBed83ZQYVPF6

  גם אני בעד win אבל החומרה של מקינטוש לא רואה אותה ממטר.
  יש לי נייד של MAC PRO עוד תקין כבר 5 שנים דפו דפו

 4. XjlBed83ZQYVPF6

  אז קונים מחשב מקינטוש ומתקינים עליו את שתי המערכות..
  זה סוגר את כל הפינות..אבל זה סיפור יקר.

  אביתר

 5. איך אפשר להתקין על אפל ווינדוס משהו יכול לעזור לי תודה

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת