לחובבי המק שלום!

אני לא יודע אם שמתם לב, אבל במחשבי Mac אין את הנורה האדומה שמהבהבת כאשר הדיסק קשיח נמצא בפעולת חשיבה (הנורה המפורסמת שיש ב- PC).

לי אישית כטכנאי זה מאוד מפריע משום שלפי רצף ההיבהובים, אני יכול להעריך את "סטטוס" החשיבה ולדעת מתי המחשב תקוע או נמצא בפעולה קשה.

אני אישית חושב שזה חיסרון ענק של ה"מקים" אבל אם להסתכל על חצי הכוס המלאה, יש לזה פיתרון יצירתי ברמת התוכנה.

ניתן להתקין תוסף קליל המדמה את הנורה הפיזית ומציג את סמל החשיבה בתפריט הימני של ה- Finder.

התוסף חינמי וניתן להוריד אותו בקישור ישיר HDD Led fo Mac.

hdd led mac

hdd led mac

חשוב לציין: ניתן להתקין את התוסף על כל מערכות ההפעלה OS X 10.5-10.8 ולדעתי יהיה ניתן גם על 10.9 בעתיד.

מספר טיפים על דיסקים קשיחים

מניסיון שלי, יציבות הדיסק ותקלות זה הרבה עניין של מזל ואין קשר לסוג היצרן. כמובן שרצוי לאחסן את המחשב באיזור קריר וזה ישפיע על שרידות הדיסק לאורך תקופה.

  • דיסקים חיצוניים מחברת Seagate מהירים יותר מ- WD. זו עובדה ואת ההוכחה תמצאו במדריך מהירויות קריאה/כתיבה לדיסקים קשיחים.
  • כאשר מנתקים דיסק חיצוני מהמחשב, אין להזיז אותו לפחות 20 שניות (אחרת העין שלו עלולה להתקלקל).
  • כשרוצים לנתק דיסק חיצוני מהחשב, חובה להשתמש בהסרה בטוחה של המערכת. (המדריך מלמד על מערכת ווינדוס, במק יש לזרוק את הכונן לפח ורק אז לנתקו).
  • אין לשאת מחשב נייד (לטלטל או להפוך) כאשר הוא דולק. זה פוגע בדיסק
  • מלבד העובדה שדיסקים בטכנולוגית SSD (פלאש) מהים פי 3-5 מדיסקים רגילים של SATA, הם יציבים יותר מכיוון שאין בתוכם את מערכת מעגלים אלקטרונית ועין. הם בדיוק כמו כונן פלאש USB.

כיצד להחזיר דיסק תקול לחיים

כאשר דיסק מפסיק לתפקד, יש לאטוף אותו ב- 3 שקיות ניילון (אפשר יותר) > להכניס למקפיא ליומיים > לפני שמחברים בחזרה אל המחשב, יש להסיר את השקיות ולהמתין עד שהדיסק יתחמם מעט ויקבל את טמפ' החדר. לי אישית זה תיקן 3 דיסקים "מתקתקים". חשוב מאוד להבין שהפעולה אינה מחזירה את הדיסק לתפקוד תקין. אם הצלחתם לקבל גישה, תגבו מהר את המידע ותפטרו מהדיסק כמה שיותר מהר.

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת

אודות חגי לוי

חגי לוי - מיסד אתר 9Comp. בלוגר הכותב מדריכים, חדשות באתר. טכנאי למחשבי מקינטוש ופיסי. שירות בתשלום - פרטי ההתקשרות נמצאים בסמל הקטן של "הבית" (סוף החתימה) או בתפריט העליון "שירותים בתשלום".

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת