לוקח למחשב שלכם הרבה זמן לעלות? המחשב שלכם איטי ברמות קשות?

במדריך זה נלמד כיצד לקבוע איזה תוכנות יעלו אוטומטית כשאתם כשמאתחלים את המחשב. באנגלית זה נקרא Startup items.

חשוב לציין: סביר להניח שביטול תוכניות ישפר את ביצועי המחשב אך ייתכן שהמחשב שלכם עובד לאט מכיוון שהדיסק הקשיח מפוצץ במידע, או כתוצאה מוירוס וטמפרטורה גבוהה.

בקישור תמצאו מדריך המלמד כיצד להתמודד עם כל התופעות! זה מדריך ארוך ומומלץ לעבור על כל השלבים.

כיצד קובעים במערכת ווינדוס 7 ו-8

את ההגדרה מבצעים דרך ממשק הנקרא msconfig.

יש להיכנס ל- Start (התחל) > בשורת החיפוש לרשום msconfig וללחוץ אנטר (אם זה לא מצליח תרשמו msconfig.exe) > בחלון החדש לבחור בלשונית Startup (הפעלה). מצורפת תמונה.

msconfig startup items

msconfig startup items

כעת יש לבטל את התוכניות שאינכם מעוניינים שיעלו עם המחשב. אם אתם לא מכירים תוכנית מסוימת, אין ממה לפחד, תמיד אפשר להחזיר את ה- V בעתיד.

שימו לב: אם אני לא טועה במערכת ווינדוס 8 לא ניתן להיכנס ל msconfig דרך שורת החיפוש. יש לבצע ctrl+alt+del (שילוב של כל המקשים במקלדת) > להיכנס ל Task Manager (מתנהל המשימות) > צריכה להיות שם לשונית הקשורה ל- Startup.

Login items במערכת מקינטוש OS X

במערכת המקינטוש, התוכניות שעולו אוטומטית בעליית המחשב נמצאות בתוך פרופיל המערכת. בד"כ כמעט שאין שם תוכניות אך תמיד ניתן להוסיף (עם כפתור ה- +).

יש להיכנס אל "תפריט התפוח" > לבחור ב- System Preferences (העדפות מערכת) > להיכנס ל- Users (משתמשים) > לגשת ללשונית Login items (מצורפת תמונה).

login items macintosh

login items macintosh

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת

אודות חגי לוי

חגי לוי - מיסד אתר 9Comp. בלוגר הכותב מדריכים, חדשות באתר. טכנאי למחשבי מקינטוש ופיסי. שירות בתשלום - פרטי ההתקשרות נמצאים בסמל הקטן של "הבית" (סוף החתימה) או בתפריט העליון "שירותים בתשלום".

הוספת תגובה חדשה:

בשביל להגיב יש להירשם או להתחבר למערכת