מחפשים סרט טוב ליום שישי בערב? צריכים את תוכנת פוטושופ להשלמת פרויקט בעיצוב גרפי? אתם במקום הנכון!

מדריך תוכנת טורנט Torrent

מדריך תוכנת טורנט Torrent

המדריך יציג איך להתקין ולהשתמש בתוכנת הטורנט Bitlord, איך לחפש סרטים + תרגום בעברית, תוכנת ומשחקים להורדה.

חשוב מאוד: מדריך זה מציג איך להוריד קבצים ותוכנות חוקיות (שרשכתם את הדיסק בעבר, יש לכם את הרישיון החוקי ואתם צריכים את דיסק ההתקנה).

כל שימוש אחר בטורנט הינו באחריות המשתמש בלבד.

תוכן עניינים:

1. הסבר כללי על תוכנת טורנט וכיצד היא עובדת
2. הורדה והתקנה של תוכנת Torrent למחשבי פיסי ומקינטוש
3. הפעלה ראשונית של התוכנה -הגדרות פורטים (Ports) בתוכנה ובראוטר
4. איך משתמשים בתוכנת טורנט ומחפשים קבצים באתר torrentz.eu
5. איך להוריד סרטים/תוכנות/משחקים למחשב
חלק א. מלמד על הורדת הסרטיםּ+כתוביות
חלק ב. מלמד על הורדת משחקים ותוכנות וכיצד לצרוב אותם על דיסק
חלק ג. עדין קשור למשחקים/תוכנות ומלמד כיצד לדמות דיסק וירטואלי מבלי לצרוב אותו (תוכנת DAEMON Tools)

תקראו את המדריך מהתחלה עד הסוף אחרת תחסירו מידע חשוב ולא תגיעו למטרה הסופית.

יש לכם שאלה? הירשמו למערכת שאלות ותשובות של 9Comp.com ותשאלו כל שאלה שתרצו בחינם!

1. הסבר כללי על תוכנת Torrent (טורנט)?

תוכנת טורנט (ויקיפדיה) עובדת באמצעות פרוטוקול Peer to Peer (קצה לקצה), פרוטוקול המאפשר למורידים לשתף את החלק שכבר ירד אל מחשב שלהם עם מורידים חדשים. במילים אחרות, בזמן שאתם מורידים סרט HD ששוקל 4.7 גיגה, אתם משתפים את ההורדה עם מורידים אחרים ותורמים את החלק שלכם.

בשיטה זו, הקבצים יורדים ישירות מהמחשבים של המורידים וקצב ההורדה מאוד מהיר, החיסרון הוא שתוכנת הטורסט גונבת הרבה משאבי אינטרנט וגורמת לגלישה איטית (בזמן שהתוכנה פועלת).

מנהג המורידים: לאחר שההורדה שלכם מסתיימת, נהוג להשאיר את ההורדה דולקת ולשתף את הקבצים בכדי שגם מורידים אחרים יהנו ממהירות הורדה מהירה. לדוגמא: אם הורדתם סרט ששוקל 4.7 גיגה, עליכם לשתף את הסרט עד שמורידים אחרים יורידו ממכם 4.7 גיגה.

2. הורדת תוכנת טורנט Bitlord?

ישנן הרבה תוכנת טורנט להורדה, תוכנת uTorrent המפורסמת, Azureus, Bittorrent ועוד הרבה תוכנות. אני ממליץ לכם להוריד ולהתקין את תוכנת Bitlord, היא יציבה ועובדת טוב. תוכלו להוריד את תוכנת Bitlord בעמוד ההורדות של החברה (גירסא 2.1) או דרך אתר CNET Download.com Bitlord. חדש קישור ישיר: קישור ישיר להורדת תוכנת טורנט ביטלורד.

מי שבכל זאת מעדיף את גירסאת utorrent לווינדוס מוזמן להוריד.

התקנת BITLORD: להפעיל את קובץ ההתקנה > לאשר את התנאים ב- I Agree > מומלץ לבטל את ה- V מ- Install Bitlord Security-bar.

טורנט למקינטוש: קישור ישיר utorrent stable או גירסאת utorrent beta for mac. כמון כן ניתן להוריד את כל הגירסאות בעמוד utorrent למקינטוש (עמוד ההורדות שלהם).

תוכנות טורנט נוספות: למרות שהמדריך נכתב לתוכת ביטולורד, ישנן עוד הרבה מאוד תוכנות טורנט מעולות. תוכנת utorrent (יש קישורים להורדה למעלה), תוכנת bitcomet ותוכנת bittorrent הותיקה מכולן.

3. הפעלה ראשונית של תוכנת Bitlord – פתיחת פורטים + תיקיית הורדה

לפני שמתחילים לעבוד עם תוכנת הטורנט "Bitlord", יש לוודא מספר דברים חשוב! א.  וודאו שפתחתם Port בראוטר עבור תוכנת ה- Bitlord + לבדוק שהתוכנה פתוחה גם ב- Firewall המובנה של מערכת Windows 7 (לרוב, תוכנת Bitlord מגדירה את עצמה אוטומטית ב- Firewall). בכדי לפתוח פורטים בראוטר וללמוד איך לנהל את תוכנת ה- Firewall  המובנה במערכת Windows 7, יש לקרוא את חלקים 4 עד 6 במדריך "איך להתקין אימיול ולפתוח פורטים בראוטר".

חשוב לציין: לאחר שפתחתם בראוטר את הפורט, לדוגמא: פורט מספר 4682 (פורט מומלץ), יש צורך להגדיר את הפורט גם בתוכנת ה- Bitlord עצמה. יש להיכנס לתפריט Edit (עריכה) > לבחור ב- Preferences (העדפות) > בלשונית Network (רשת), יש להגדיר את פורט 4682 (או כל פורט אחר שתבחרו לפתוח) ב- From+ To(מצורפת תמונה).

פתיחת פורטים בתוכנת טורנט

פתיחת פורטים בתוכנת טורנט

ב. שימו לב שאתם יודעים לאן ההורדות יורדות. בכדי לקבוע לאן ירדו ההורדות, יש ללחוץ על כפתור Edit (עריכה) > לבחור ב- Preferences (העדפות) > בלשונית Downloads (הורדות) יש לבדוק לאן נשמרות ההורדות (Download to) > באפשרותכם לשנות את נתיב תיקיית ההורדות ע"י לחיצה על כפתור ה- "…".

חשוב מאוד: אם אתם נתקלים באיטיות ולא מסתדרים עם פתיחת הפורט בראוטר, תנסו להגדיר בתוכנת ה- Bitlord ב- Incoming ports, את האופציה של Use Random Ports או להשתמש בפורט 80. במידה והאיטיות נמשכת, תנסו להתקין את תוכנת uTorrent (במקום תוכנת Bitlord), תוכנת uTorrent משתמשת בפורט 80 (פורט שפתוח בראוטר וב- Firewall באופן אוטומטי).

4. איך להשתמש בתוכנת טורנט?

איך להשתמש בתוכנת טורנט

איך להשתמש בתוכנת טורנט

הרעיון בטורנט פשוט, לכל הורדה (סרט, תוכנה) יש קובץ torrent.*, את קובץ הטורנט מורידים מאתרי שיתוף קבצי טורנט, ולאחר מכן מפעילים את קובץ ה- Torrent באמצעות תוכנת Bitlord (או כל תוכנת טורנט אחרת).

יש הרבה אתרים המשתפים קבצי טורנט, אתר The piratebay נחשב לאתר מפורסם ברשת, אתר נוסף בשם KickAss Torrents, אך האתר הכי טוב ברשת נקרא Torrentz.eu.

אתר Torrentz.eu הוא "מאגר הורדות ענק" של כל האתרים המשתפים קבצי טורנט. כאשר אתם מחפשים סרט להורדה למשל: "inception" (הסרט "התחלה" עם לאונרדו דיקפריו), אתר Torrent.eu  יציג בפניכם תוצאות חיפוש של הסרט ולאחר שתבחרו באחת מהתוצאות, אתם תועברו לרשימת אתרי השיתוף שדרכם ניתן להוריד את הסרט.

בכדי להוריד את קובץ הטורנט, יש לחפש כפתור או קישור שנקרא "Download Torrent" (בכל אתר הכפתור ממוקם במקום שונה). שימו לב: חשוב להימנע מלחיצה על כפתורים בשם " Direct Download" "Download Now" או "Download", הכפתורים יורידו אל המחשב שלכם קבצי exe המכילים בתוכם תוכנות ריגול או תוכנות זדוניות אחרות. אין צורך לפחד, במידה ותלחצו על הכפתור הורדה שגוי, פשוט תבטלו את ההורדה ואל תפעילו את הקובץ ה- exe. יש להוריד קבצי torrent.* בלבד.

בסרטון זה, אני אדגים איך איך להתחבר אל אתר Torrentz.eu, איך לחפש סרט ולבחור אתר שיתוף מהרשימה בכדי להוריד את קובץ ה- torrrent.*

5. איך להוריד סרטים/תוכנות/משחקים? Download Files

הורדת סרטים ללא כתוביות עם טורנט

הורדת סרטים ללא כתוביות

לאחר שלמדנו איך להתקין ולהשתמש בתוכנת הטורנט, בחלק זה נלמד איך להוריד סרטים/תוכנות/משחקים בצורה נכונה (הורדת קבצים אמיתיים שפועלים). לפני שאתחיל, חשוב לציין שחלק זה דורש מעט ניסיון וסביר להניח שבהתחלה אתם תעשו קצת טעויות. אל תתיאשו, לאחר שמבינים את הרעיון זה הופך להיות קל.

א. הורדת סרטים+ כתוביות ותרגום בעברית

למי שלא צריך כתוביות:

אין הרבה מה להסתבך, פשוט לחפש את שם הסרט באתר torrent.eu. איך תדעו שהורדתם קובץ נכון? סרט באיכות DVD צריך לשקול בין 700-900 מגה, (אם הסרט מורכב משני חלקים, כל חלק ישקול 700 מגה).

סרט באייכות HD720 ׁׁ(איכות HD נמוכה יחסית), צריך לשקול בין 3.5-4.9 גיגה, סרט באיכות HD1080 (איכות גבוה)' צריך לשקול בין 4.5 עד 12 גיגה ( 8-10 גיגה זה הטובים).

למי שכן צריך כתוביות:

עדכון: באפשרותכם להתקין נגן BSPlayer והנגן ידע להוריד עבורכם את הכתוביות בצורה אוטומטית מבלי שתצטרכו לחפש את הכתובית באתרי כתוביות (האתרים המוזכרים למטה).

למי שבכל זאת רוצה להוריד את הכתוביות בשיטה הישנה, יכול להמשיך במדריך.

הורדת סרטים עם כתוביות

הורדת סרטים עם כתוביות

1. ראשית יש לחפש כתוביות לסרט ורק לאחר שמוודאים שאכן יש את כתוביות (תרגום), מורידים את הסרט בגירסא של הכתוביות. במילים אחרות, גירסאת התרגום וגירסאת הסרט חייבות להיות דומות. אתרים מומלצים להורדת: subscenter.org, torec.net, subtitle.co.il. יש עוד הרבה אתרים, חפשו אותם בגוגל, תרשמו את המילה "כתוביות".

טיפ: תורידו אך ורק סרטים באיכות HD720 או HD1080, סרטים באיכות DVD שייכים לעבר.

2. לאחר שמורידים את הכתוביות, יש לחלץ אותן מקובץ ה- zip בעזרת תוכנת winrar > קובץ הכתוביות הסופי צריך להיות בפורמט

srt. 3. יש לדאוג שקובץ הכתוביות וקובץ הסרט יהיו שמורים באותה תיקייה, ושיהיה להם שם זהה, אחרת הכתוביות לא יעבדו. נגן לסרטים: אם אתם צריכים נגן טוב לסרטים, תורידו את נגן bsplayer, הוא נוח ועובד מעולה עם כתוביות. גירסאת Free בחינם.

בסרטון הבא, אני מדגים את כל תהליך התאמת כתוביות לסרט

בתחילת הסרטון אני אתחבר אל אתר הכתוביות torec.net, אחפש כתוביות לסרט inception באיכות HD, לאחר מכן אני אתחבר לאתר torrentz.eu ואחפש סרט לגירסאת הכתוביות שמצאתי.

חשוב מאוד: בסרטון החלטתי להוריד סרט בגירסאת Inception.1080p.BluRay.x264-REFiNED, אם אתם מחפשים סרט בגירסא מסוימת ולא מקבלים אף תוצאת חיפוש באתר torrentz.eu, נסו לחפש את הסרט בוריאציות שונות. לדגומא: Inception 1080p BluRay x264 REFiNED (שימו לב שהסרתי את ה"נקודות" בין המילים). עוד דוגמא: Inception.1080p.REFiNED (הסרתי את רצף המילים BluRay.x264 והשארתי רק את שם הסרט והגירסא).

הכי חשוב שכשאתם מחפשים, תרשמו את שם הגירסא REFiNED.

ב. הורדת תוכנות ומשחקים אל המחשב

הורדת משחקים תוכנות אל המחשב

הורדת משחקים תוכנות אל המחשב

הורדת תוכנות ומשחקים נעשת בצורה שונה. הקבצים שיורדים אל המחשב, ירדו בפורמט של rar או zip (קבצים מקובצים).

לאחר שתחלצו את הקבצים, יתקבל קובץ אחד גדול בפורמט ISO/IMG/NRG/BIN (קובץ איימג). קובץ האימג הוא בעצם קובץ אחד ענק שהכולל בתוכו את התוכנה/המשחק, את הקובץ ניתן לצרוב על דיסק, ואז הדיסק הופך להיות כמו דיסק מקורי של התוכנה/משחק.

העזרו בתוכנת CDBurnXP בכדי לצרוב קובץ אימג ISO אל דיסק ( בסוף המדריך בחלק של "איך מייצרים דיסק מקובץ הגיבוי?").

יש עוד אפשרויות לחלץ את המשחק/תוכנה ישירות אל הארדיסק, ובאמצעות תוכנת Daemon tools (הרחבה בחלק ג' למטה).

איך מורידים משחק בצורה נכונה?

בכדי להוריד את המשחק, יש להתחבר לאתר torrentz.eu, ולהקליד בשדה החיפוש את שם המשחק.

1. חשוב מאוד לבחור קבצים להורדה במשקל 4.6 גיגה ויותר, לרוב משחקים חדשים שוקלים 6 גיגה ויותר.

2. שימו לב שאתם מורידים משחק בשפה הנכונה (אנגלית) ולא בשפה ITA ׁׁ(איטלקית) או RUS ׁ(רוסית, אלא אם אתם דוברי השפה הרוסית).

3. שימו לב שאתם מורידים משחק למערכת הפעלה של PC ולא Mac (מקינטוש).

4. לרוב, הורדה נכונה תהיה הורדה שיש לה הרבה מקורות הורדה (המקורות נמצאים בצד ימין בצבע ירוק), ככה שאל תנסו להוריד משחק שנמצא בתחתית הרשימה.

חשוב מאוד: אם לא רשום השפה או מערכת ההפעלה, סביר להניח שהמשחק בשפה האנגלית ומיועד למחשבי פיסי רגילים. מצורפת תמונה להמחשה (בעיגול האדום מסומנת ההורדה הנכונה).

הורדת משחקים למחשב

הורדת משחקים למחשב

איך מורידים תוכנה בצורה נכונה?

בכדי להוריד את התוכנה, יש להתחבר לאתר torrentz.eu, ולהקליד בשדה החיפוש את שם התוכנה.

1. חשוב לדעת אם אתם צריכים את התוכנה בגירסאת 64 ביט או 32 ביט (x86). רוב התוכנות כוללות את שתי הגירסאות.

2. משקל התוכנה- אם מדובר בתוכנת Photoshop או After Effect, סביר להניח שהתוכנה תשקול 1.2-1.7 גיגה. אם מדובר בחבילה שלמה של Adobe, משקל החבילה יכול לנוע בין 4.5-7 גיגה.

3. שימו לב שאתם מורידים תוכנה בשפה הנכונה ולא בשפה ITA (איטלקית).

חשוב מאוד: אם לא רשומה השפה או מערכת ההפעלה, סביר להניח שהתוכנה בשפה האנגלית ומיועדת למחשבי פיסי רגילים. בחלק מההורדות רשום שהתוכנה כוללת Cracks (פריצה), גם אם לא רשום, סביר להניח שהן כוללות. מצורפת תמונה להמחשה (בעיגול האדום מסומנת ההורדה הנכונה).

הורדת תוכנות אל המחשב

הורדת תוכנות אל המחשב

ג. מדמה דיסקים DAEMON Tools

מדמה דסיקים למשחקים Daemon tools

מדמה דסיקים למשחקים Daemon tools

תוכנת דימון טולס היא תוכנה שמסוגלת לדמות את הדיסק המקורי של התוכנה/משחק. תוכנת ה- Daemon tools פועלת בשיטה בה אתם מתבקשים להכניס את קובץ האימג של תוכנה/משחק (קובץ ה- ISO/NRG/IMG/BIN שהורדתם בתוכת הטורנט), ותוכנת הדימון טולס יודעת להפוך אותו לדיסק המקורי.

בשביל מה צריך את תוכנת דימון טולס?

  • כאשר המשחק דורש שתכניסו את הדיסק המקורי לכונן (אם לא הצלחתם למצוא את הפריצה הנכונה למשחק).
  • כאשר אין לכם כוח לחלץ את קובץ האימג אל הדיסק הקשיח באמצעות תוכנת Magic ISO או כל תוכנת RAR (זה לוקח 20 ד').

לרוב תוכנת הדימון טולס תשמש עבור האופציה הראשונה.

הורדה והתקנה של דימון טולס

בכדי להוריד את התוכנה, ליחצו על הקישור של "הורדת דימון טולס" (התוכנה בגירסאת lite, יש צורך בהרשמה בחינם). תוכלו להוריד את התוכנה גם בעמוד ההורדות של חברת Disc Tools.

חדש: קישור ישיר להורדת Daemon tools for mac.

התקנה: יש להפעיל את קובץ ההתקנה > לבחור את השפה (יש תמיכה בעברית) > לאשר את התנאים ב- I Agree > להסיר את ה-V מהתקנת TuneUP > לבחור ב- Don't allow montspace ולסיים את ההתקנה.

איך מתפעלים את תוכנת Daemon tools ?

1. ללחוץ דאבל קליק על הקובץ האימג, ותוכנת הדימון טולס תפתח אותו אוטומטית (תוכלו לראות את הדיסק ב- Computer (מחשב).

2. אם האופציה הראשונה לא עובדת, יש להפעיל את התוכנה > ללחוץ על הכפתור עם סימן ה- "+" (Add image) > ולבחור את קובץ האימג. לאחר מכן ללחוץ על הכפתור עם הסימן שלPlay.

3. אם עדין לא הצלחתם, שימו לב שבצד ימין על שולחן העבודה יש תוסף של התוכנה (מן בר כזה מיוחד), לחצו על הכפתור הירוק של Add virtual device ורק לאחר מכן התחילו את שלב 2.

בסרטון הבא, אני מדגים איך להוסיף קובץ ISO אל תוכנת ה- Daemon tools:

אהבתם את המדריך? שתפו אותו עם חברים ברשתות חברתיות…

אל תשכחו שכשיש יותר מורידים, יש יותר קבצים משותפים, ומהירות ההורדה של כל סרט מתעצמת! שתפו את הידע שרכשתם 9Comp.com מדריכים במחשבים.

http://www.9comp.com/?p=2072